Po - Ne

11 - 19

Selská náves 20/1

326 00 Plzeň

Drobečková navigace

Úvod > Adventure golf > Pravidla adventure golfu

Pravidla adventure golfu

Před začátekm hry si pozorně pročtěte pravidla adventure golfu:

 1. Hřiště tvoří celkem 18 jamek, které jsou očíslovány pořadovými čísly. Při hře dodržujte pořadí jednotlivých jamek. Ty jsou propojeny kamennými chodníčky, které Vás dovedou vždy k následující jamce v pořadí.
 2. Adventure Golf můžete hrát buď jednotlivě nebo ve skupinkách. Maximální doporučený počet jedné skupiny jsou 4 hráči.
 3. Před začátkem hry si hráči určí pořadí, ve kterém budou v rámci skupiny hrát.
 4. Začíná hráč číslo jedna a hraje do té doby, dokud nedopraví svůj míček do jamky. Teprve poté následuje hráč číslo dvě.
 5. Cílem hry je dopravit míček ze základního umístění do jamky na co nejmenší počet úderů. Zvítězí hráč, který má nejmenší součet úderů na všech jamkách.
 6. Před každou hrou obdrží hráči tzv. score kartu, do které si zapisují výsledky na jednotlivých drahách a následně na ní sečtou celkový počet úderů.
 7. U každé jamky hra začíná v prostoru před cihlovými mantinely. Zde si hráč může míček libovolně umístit na umělou trávu.
 8. Jestliže míček během hry opustí dráhu, hráč ho vrátí zpět na dráhu v místě, kde ji opustil. Umístí ho zhruba 20 cm kolmo od mantinelu. Hráč si připočítává jeden trestný úder.
 9. Jestliže míček skončí v písečné překážce, může si míček umístit 20 cm od kraje překážky, a to v místě, kudy byl do překážky zahrán. Za přemístění míčku se nezapočítává trestný úder.Z písečné překážky je zakázono hrát.
 10. Jestliže míček skončí ve vodní překážce, hráč míček umístí 20 cm od kraje překážky, a to v místě, kudy byl do překážky zahrán. Za přemístění míčku se nezapočítává trestný úder. Z vodní překážky je zakázáno hrát.
 11. Pokud míček skončí u cihlového mantinelu nebo u některé z přírodních překážek, může ho hráč přemístit 15 cm ( score karta) kolmo od mantinelu nebo od překážky bez započítání trestného úderu.
 12. Maximální počet úderů na jednu jamku je 6. Pokud se hráči nepodaří dopravit míček do jamky na šest úderů, zapíše si do tabulky 7 a v příštím kole pokračuje na další jamku.