Po - Ne

11 - 19

Selská náves 20/1

326 00 Plzeň

Drobečková navigace

Úvod > Adventure golf

Co je adventure golf?

Adventure golf je velmi oblíbený sport, který mohou hrát naprostí golfoví amatéři, ale na druhou stranu se mu věnují i profesionálové. Jedná se v podstatě o kombinaci golfu a minigolfu. Zatímco z minigolfu si adventure golf vzal velikost hřiště, jeho povrch, tvar a překážky jsou čerpány z golfu klasického. Hřiště na adventure golf tedy v podstatě vypadá jako miniaturní golfové hřiště. Místo šedého eternitu známého z minigolfu je povrch hřiště na adventure golf tvořen umělou golfovou trávou a po hřišti se bez obav můžete procházet, tak jako na opravdickém golfu. Jen přitom nenachodíte tolik kilometrů. Adventure golf se díky malé velikosti hřiště někdy nazývá adventure minigolf.

Proč právě adventure golf?

Adventure Golf k nám doputoval ze severní Ameriky a velmi rychle u nás zdomácněl. Svědčí o tom i fakt, že v posledních letech u nás bylo vybudováno hned několik hřišť, na kterých se tento zajímavý sport dá provozovat. Jeho oblíbenosti nahrává zejména fakt, že si ho může zahrát v podstatě kdokoliv. Nemusíte platit žádné drahé členství v golfovém klubu, nepotřebujete speciální vybavení, ani nemusíte absolvovat výukové lekce s trenérem, tedy pokud nechcete adventure golf začít hrát závodně.

Zábava ale i profesionální sport

Rekreačně provozovaný adventure golf je obvykle pojat především jako zábava. Můžete si ho zahrát s rodinou, zvládnou ho i poměrně malé děti. Je ale také ideální náplní rodinných oslav či firemních akcí. Je to podobné jako s bowlingem. Hráči nepotřebují skvělou fyzičku ani žádný speciální trénink, prostě přijdou, seznámí se se základními pravidly a mohou hrát.

Adventure golf se ale hraje i profesionálně. Pořádají se v něm turnaje a to jak české, tak i mezinárodní. Zajímavostí je, že čtyřnásobnou mistryní světa v adventure golfu je mladičká česká hráčka Olivia Prokopová z Rakovníka.

Jak se adventure golf hraje?

Cílem hry je dopravit míček pomocí úderů hole z počáteční pozice do cílové jamky, samozřejmě na co nejméně úderů. Trasa je u každé jamky komplikována nejrůznějšími překážkami. Nejsou to ale plastové překážky jako u minigolfu, jedná se o přírodní překážky – písek, voda, vyvýšeniny a další terénní nerovnosti.

Adventure golf si můžete přijít zahrát sami (v rámci tréninku), s rodinou, s přáteli, nebo třeba s kolegy z práce. Jakmile budete mít pocit, že se Vám hra začíná dařit a že míček dopravíte do jamky na malý počet pokusů, můžete přijít poměřit své síly na některý z adventure golfových turnajů.

 


 

Objednávejte telefonicky 739 407 890 nebo si si rezervujte termín